[Update] 01.11 - 05.11

În acest topic găsiţi toate noutăţile legate de serverul Metin2TBX.
[Fr3zy]
Deţinător
Status: Neconectat

Mar 11 Oct, 2016 8:04 pm

Implementare : Protecţie Client(cryptare)

Info: Am fost nevoiti sa imbunatatim protectia clientului. Chiar daca in opinia mea avem cea mai buna protectie din romania, totusi putem face mai mult. Sper sa nu fie necesar pentru ca va fi o bataie de cap pentru mine atunci cand voi incerca sa fac modificari. Dar daca se va trece si peste aceasta protectie, vom imbunatati iar protectia.

Screen: -
Imagine
[Fr3zy]
Deţinător

Mar 11 Oct, 2016 8:34 pm

Implementare : Language System

Info: Am implementat un system complet de traducere server side ( Questuri ) şi client side ( Text , Errori ). Momentan sunt doar două limbi disponibile , engleză şi română. Atunci când selectaţi limba engleză din quest se resetează clientul şi-l traduce în engleză.

Screen:
Imagine
Imagine
[Fr3zy]
Deţinător

Mar 11 Oct, 2016 9:11 pm

Editare : Interfaţă

Info: După aproape 2 ani, cred că a venit timpul să schimbăm interfaţa. Iniţal vroiam ceva nou,totuşi ştiu cât de reticenţi sunteţi la orce e nou. Prin urmare am decis să bag interfaţa de pe oficial, classic, simplu , urat. Totuşi nu am putut rezista şi am editat culorile pentru a o "însufleţii" .

Screen:
Imagine
Imagine
[Fr3zy]
Deţinător

Mar 11 Oct, 2016 9:20 pm

Editare : Trade Window

Info: Nu ştiu ce slăbiciune am pentru interfaţa de la negoţ dar se pare ca nu pot rezista prea mult fără să o schimb din nou. Un nou design , un slot în plus mici lucruri ce îmi bucură viaţa.

Screen:
Imagine
Imagine
[Fr3zy]
Deţinător

Mar 11 Oct, 2016 9:27 pm

Implementare : Block Players System

Info: Am implementat un nou system mai complex ce va permite sa ignorati definitiv anumiti jucatori. Systemul respinge : Mesajele , Cererile de prietenie , Cererile de Duel , Cererile de Negot , Invitatile in Breasla. De asemeni ascunde mesajele persoanei pe care vrei sa o ignori (Chat , Striga )

Imagine
[Fr3zy]
Deţinător

Mar 11 Oct, 2016 9:34 pm

Implementare : Guilds Safebox

Info: Am implementat un nou system de depozitare pentru bresle. Lider-ul breslei poate da acess special anumitor membrii prin urmare nu orcine îl poate folosi. Depozitul se deschide cu ajutorul comenzii: / guild_safebox o

Screen:
Imagine
Imagine
[Fr3zy]
Deţinător

Mar 11 Oct, 2016 9:41 pm

Implementare : Transformare echipament

Info: Systemul este relativ simplu, fucționează la fel ca un costum sau skin. Systemul merge pe Costume , Frizuri , Skin-uri , Arme și Armuri. Prin urmare dacă vrei ca skin-ul tău să arate ca o sabie de nivel 1 te duci la Theowahdan cu skin-ul , sabie de nivel 1 și yang-ul necesar. Obiectele nu preiau bonusurile statice de pe item-ul în care vrei să le transformi.Puteti adauga bonusuri pe iteme transformate. Dacă dorești să îmbunătățești un obiect ce a fost transformat înainte, transformarea se va anula de îndată ce îmbunătățești obiectul. Pentru a anula transformarea unui item folosește "Inversează Transformarea" pe care îl găsești la Magazinul cu PTC. Poți recunoaște un obiect transformat după simbolul din colțul de sus în partea stângă a obiectului.
Imagine

Imagine
[Fr3zy]
Deţinător

Mar 11 Oct, 2016 9:46 pm

Editare : Run-uri

Info: Desi nu sunt 100% sigur ca va ramane asa, am schimbat run-ul "Padurea Fermecata" acum e exact ca pe oficial. De asemeni am modificat toate run-urile (DT , Camera de cristal , Razador , Nemere ) . Nu stiu care dintre ele va ramane exact ca pe oficial pentru ca multi s-au obijnuit cu vechile run-uri dar ramane de vazut.

Imagine
[Fr3zy]
Deţinător

Mar 11 Oct, 2016 9:57 pm

Implementare : Target Info System

Info: Deși acum 4-5 luni nu am vrut să-l bag de teamă că îmi vor copia "dusmanii" :lol: și drop-urile. Încurajat de succesul avut pe Shiro3 am decis să implementez systemul de vizualizare a dropului. Systemul este ceva mai complex față de cel de pe Shiro3 acesta verifică mai multe drop-uri de la mob proto până la drop-uri comune în funcție de nivel. Deși nu sunt un fan al interfatei acesta e mai acesibilă ca pe alte servere și nu arată "dublurile de iteme" spre exemplu dacă în drop sunt Cizme de piele+0 , Cizme de piele+1 , Cizme de piele+2 nu îți apar în lista toate, apar într-o singură linie, clar că pică până la +0 la +2.

Screen:
Imagine
Imagine
[Fr3zy]
Deţinător

Mar 11 Oct, 2016 10:04 pm

Implementare : Whisper flash system

Info: Deşi nu stiu cât este de importantă pentru voi, dar pe mine această implementare ma ajută să vă răspund la pm-uri. Atunci când primiți un mesaj privat, metinul ( Fereastra sau Aplicația ) începe să "licare" exact cum se întamplă pe Yahoo sau Skype pentru a vă atenționa că ați primit un nou mesaj.

Imagine
Închis