[Update] Luna Septembrie

În acest topic găsiţi toate noutăţile legate de serverul Metin2TBX.
[Fr3zy]
Deţinător
Status: Neconectat

Vin 01 Sep, 2017 7:21 pm

Edit: Skill-uri Sura Arme - ( Risipă - Vârtej )

Info:
Pentru a fi totuși un echilibru între rase, am modificat anumite valori la Sura ( Arme ) :

• Timpul de risipă : 45 sec. de la 60 sec. (Aici depinde bufful pe care l-ați avut) ;
• Diferența de nivel pentru risipă : 9;
• Rata de reușită pentru S : 115 / 2;
• Timpul de reîncărcare: 15 sec. de la 12 sec. .

Datorită faptului că am redus timpul și șansa de risipă, sura arme va avea un mic bonus pe vârtejul dragonului, valoarea atacului crescând de la 1527 la 2542.
Screen:
-
Imagine
[Fr3zy]
Deţinător

Vin 01 Sep, 2017 8:59 pm

Edit: Skill-uri Războinic - ( Aură - Iureș)

Info:
Pentru a fi totuși un echilibru între rase, am modificat anumite valori la Războinic ( Corp ) :

• Timp încărcate Aură: 0;
• Timp încărcare Iureș : 0;

Atacul primit de la Aura Sabiei a fost dublat.

Screen:
-
Imagine
[Fr3zy]
Deţinător

Vin 01 Sep, 2017 9:00 pm

Edit: Skill Shaman - ( Leac )

Info:
Pentru a fi totuși un echilibru între rase, am modificat anumite valori la Shaman ( Leac ) :

• Timp încărcare Leac: 10 - > 25 secunde;

Screen:
-
Imagine
[Fr3zy]
Deţinător

Sâm 02 Sep, 2017 12:28 am

Fix: Pokemoni

Info:
Acum lista cu bonusurile pe care le oferă pokemonul va fi afișată în descrierea item-ului.

Screen:
-
Imagine
[Fr3zy]
Deţinător

Dum 03 Sep, 2017 12:17 pm

Implementare: Finisaje / Eveniment Minerit.

Info:
Cum zilele trecute finisajele au fost scoase de la npc, am decis ca mapa de minerit să fie activă permanent, pentru a vă procura finisajele. La Deokbae veți putea transforma minereurile în finisaje. Veți avea nevoie de 10minereuri pentru un finisaj. Deokbae va fi amplasat în map 1 și în map2.

De acum, pentru eventul de minerit, s-a adăugat un nou tip de zăcământ: Zăcământ PCT, minereurile provenite din acesta vor fi transformate în puncte.
Cu ocazia acestor modificări, evenimentul de minerit va fi automat.

Screen:
-
Imagine
[Fr3zy]
Deţinător

Lun 04 Sep, 2017 3:18 pm

Fix: Bugs / Modificări.

Info:
  • De acum , abilitatea bersker a însoțitorului va oferi 10% valoare atac.
  • Deoarece anumite nume ale playerilor nu puteau fi scrise în căsuța de pm, a fost modificată limita caracterelor la 24.
  • De acum vă puteți bucura de petul Leopard Pui . Acesta a fost activat și îl puteți primi la Ruleta Destinului, dacă sunteți norocoși.
  • Pentru a nu fi eliminat de pe server, Sushi Auriu ,ce pică din Cuferele Clar de Lună, a fost setat să vă ofere 100 PV.
  • Cum uneori inelul de teleport poate fi șters din greșeală, acesta va putea fi cumpărat de la Seon-Hae.
  • Deoarece Păstrăvii Curcubeu lipseau de la [GM]FAKE și doreați să fie adăugați, de acum , la eventul de pescuit veți putea obține puncte și din aceștia.
  • Atunci când se încerca intrarea mai multor grupe în Pădurea Fermecată sau când mai mulți playeri dădeau pe portal , pica ch-ul. Pentru a se rezolva această problemă , a fost scoasă o funcție.
Screen:
-
Imagine
[Fr3zy]
Deţinător

Sâm 09 Sep, 2017 8:46 pm

Implementare: Adaugă Status

Info:
Acum ceva timp, din cauza unui bug , sistemul care vă permitea adăugarea mai rapidă a punctelor de status fusese înlocuit cu cel standard.
Pentru a vă ușura iar munca, am adăugat un alt sistem care vă oferă posibilitatea să vă aranjați punctele de status, derulând de săgeată, și vă calculează câte puncte mai puteți pune.

Video:
Imagine
[Fr3zy]
Deţinător

Dum 10 Sep, 2017 11:07 am

Implementare: Top DMG

Info:
Cu toții v-ați dorit să știți care este cel mai bun dintre voi, așa că , de acum, veți avea posibilitatea să aflați , datorită clasamentului TOP DMG.
În acest clasament vor fi trecute doar valorile ce depășesc 50.000 , înregistrate doar pe Luptător din lemn, nu și pe playeri.

Video:
Imagine
[Fr3zy]
Deţinător

Mie 13 Sep, 2017 12:09 pm

Implementare: Verifică dropul cuferelor

Info:
Am implementat o nouă opțiune pentru cufere. De acum, cu Search Chest, aveți posibilitatea de a deschide cuferele, punându-le în slotul destinat, și de a vizualiza itemele pe care le puteți primi din cufăr.
Această opțiune va fi disponibilă la Seon-Hae.

Video:
Imagine
[Fr3zy]
Deţinător

Vin 15 Sep, 2017 8:53 pm

Implementare: Pietre Lucioase

Info:
Am adăugat dropul pentru Pietrele strălucitoare de care veți avea nevoie pentru Gaya. Acestea se găsesc în Cuferele Clar De Lună, fiind în set de câte 4.
Video:
-
Imagine
Închis