Regulament Joc Metin2TBX

Aici găsiţi regulamentul serverului Metin2TBX.
HazarD
V.I.P
Status: Neconectat

Mar 10 Mai, 2016 5:01 pm

REGULAMENT JUCATORI
-Repetarea unei idei fixe obsesiv,poate duce la mute.
-Reclama altor servere este strict interzisă,se pedepsește cu BAN permament.
-Amenintarea cu ban,furtul de identitate a unui admin se pedepseste cu mute/ban.
-Spamul cu obiecte in map1 este interzis,se pedepseste cu BAN.
-PvP-ul la centrul de donatii/probleme ( Map2 Regat Rosu grajdar) se pedepseste cu BAN.
-Manipularea victimei adaugand programe mallware sau orice alt tip de program daunator in computerul ei(n.r.victimei) este interzisa.
-Furtul este interzis,se pedepseste cu BAN PERMANENT
-Limbajul injurios este pedepsit cu MUTE,in cazuri extreme se poate ajunge la ban pe o perioada de timp nedefinita
-Falsificarea de dovezi poate duce la BAN in cazuri extreme
-Nu aveti voie sa dati pe chat(striga) mesaj cu textul : Arunc iteme pe jos,ma las,etc.
-Nu intrebati CM/LCM/GM s.a.m.d daca [Fr3zy]este on-line,incercati sa-i dati pm singuri pentru a verifica
-PvP-ul la anumite evenimente este interzis,nerespectarea acestei reguli duce la BAN
-Folosirea bugurilor/neraportarea lor duce la BAN pe o perioada de timp nedefinita
-Arogantele,vorbitul in sictir si luatul peste picior adresate unui membru staff / [CM] se pedepsesc cu mute.
-Dupa donarea pentru VIP trebuie sa astepti offline 40 de minute,in caz contrar pedeapsa este BAN 1 zi.
-Mesajele cu continut inadecvat sau cu scopul de a testa rabdarea echipei metin2tbx sunt sanctionate cu mute intre 10 minute si 2 ore
-In cazul in care castigati o runda a evenimentului HIDE,va este interzis sa trageti playerii in ascunzatoare cu functia grupei.
-Acuzele nefondate la adresa staff-ului duc la blocarea contului pe o perioada nedefinita de timp.
-Negoturile pe bani reali sunt interzise.
-Intrarea cu caractere de lvl mare in mape nebenefice nivelului pe care il aveti se sanctioneaza cu avertisment verbal la prima abatere, la a doua abatere ban 3 zile iar la a treia abatere BAN permanent.
-Nu aveti voie sa faceti pe ''intermediarul'' la barbut/negoturi, acest lucru se pedepseste cu BAN PERMANENT.

REGULAMENT Helperi [H]
-Activitatea minima pe zi este de cel putin 4 ore
-Activitatea pe /n(notice) este obligatorie
-In cazul in care lipsiti mai mult de 2 zile,trebuie sa postati in sectiunea ''Inactivitate''
-De fiecare data cand dati mute trebuie sa faceti PrintScreen,care trebuie tinut 3 zile. In printscreen sa se vada clar injuratura pentru care primeste mute si dovada ca ati dat mute care apare pe chat-ul global.
-In cazul unei plangeri la adresa dvs. pe forum trebuie sa reveniti cu PrintScreen-ul care sa ateste ca playerul respectiv nu a luat mute pe nedrept.
-Este interzisa folosirea repetata a comenzii /poly\ transformarea in monstrii mari in map1/2
-Puteti raspunde la intrebarile de pe !(striga) cu ajutorul comenzii /n,dar nespecificand numele playerului care a intrebat
-Este interzis abuzul comenzii /n(notice)aceasta comanda putand fi folosita doar odata pe ora/exceptie: Raspunderea intrebarilor de pe !(striga)
-Este interzis sa lasati contul AFK !
-Este interzis sa faceti pvp cu protectia sau sa stati la bataile generale cu protectia !
-Dupa ce ati anuntat ca sunteti on-line,trebuie sa stati cel putin 30 de minute on-line
-Este interzisa renuntarea le [H] pentru motive nefondate sau doar pentru schimbarea tag-ului din fata numelui,daca nu va conformati acestei reguli,riscati ban 2 saptamani
-In cazul in care un H primeste remove,si are ''INTERMEDIAR'',gradul(intermediar)va fi sters.
-In cazul in care nu detineti gradul de ''Intermediar'' nu aveti voie sa va implicati in negoturi.
-In cazul in care castigati o runda a evenimentului HIDE,va este interzis sa trageti playerii in ascunzatoare cu functia grupei.
-In momentul in care castigati prima runda a evenimentului hide,nu veti mai beneficia de premiu si la a 2-a runda
-Orice sanctiune adusa unui jucator se anunta pe chat!
-Este interzisa blocarea playerilor cu functia block din pm.

REGULAMENT LiderHelper [LH]
-In calitate de [LCM] trebuie sa urmariti activitatea zilnica a [H]-ilor
-In fiecare zi,veti completa tabelul fiecarui [CM] notand activitatea,daca esti multumit de raspunsurile lor etc.
-Activitatea minima pe zi este de cel putin 4 ore
-In cazul in care lipsiti mai mult de 2 zile,trebuie sa postati in sectiunea ''Inactivitate''
-Defiecare data cand dati mute trebuie sa faceti PrintScreen,care trebuie tinut 3 zile.
-In cazul unei plangeri la adresa dvs. pe forum trebuie sa reveniti cu PrintScreen-ul care sa ateste ca playerul respectiv nu a luat mute pe nedrept.
-Este interzis abuzul de comanda /poly(fara monstrii mari in map1/2)
-Puteti raspunde la intrebarile de pe !(striga) cu ajutorul comenzii /n,dar nespecificand numele playerului care a intrebat
-Este interzis abuzul comenzii /n(notice)aceasta comanda putand fi folosita doar odata pe ora/exceptie: Raspunderea intrebarilor de pe !(striga)
-In momentul in care castigati prima runda a evenimentului hide,nu veti mai beneficia de premiu si la a 2-a runda
-Este interzis blocarea playerilor cu functia block din pm.

REGULAMENT STAFF METIN2TBX
-Nu sunteti obligat sa raspundeti la toate mesajele,dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa o faci
-Doar [SeirKING] se ocupa de donatii,preluarea donatiilor este strict interzisa altui membru al STAFF-ului,in caz contrar,pedeapsa este BAN PERMANENT
-In caz ca nu puteti intra pentru a face evenimentul de care raspundeti,sunteti obligat sa raportati altui membru din STAFF pentru a prelua evenimentul respectiv
-Daca lipsiti mai mult de 2 zile trebuie sa postati in sectiunea ''Inactivitate''
-Incercarea de a trata diferentiat un jucator se pedepseste drastic
-Puteti raspunde la intrebarile de pe !(striga) cu ajutorul comenzii /n,dar nespecificand numele playerului care a intrebat.

REGULAMENT Razboi intre Bresle
-Folosirea mountului la war este interzisa,se pedepseste cu BAN
-Un war intre bresle nu trebuie sa dureze mai mult de 30 minute
-Prezenta liderilor breslelor este obligatorie

REGULAMENT Intermediar
-Poti asista la maxim 5 negoturi pe zi
-Fiecare negot trebuie filmat
-Niciodata nu vei da primul itemele de pe Metin2TBX
-Daca exista un comision,acesta trebuie comunicat inainte de inceperea negotului
-Nu aveti voie sa va implicati in negoturile cu bani reali

BAREM INJURATURI:
Spoiler:
• 10 - 20 minute •
Înjurături mici [Toate prescurtările, cuvintele mici, jignirile ]
Prescurtări: plm,plt,pl,pla,fmm,fgm,mm-,stf,rsmt.
Jigniri comune: ratat, jegos, nespălat, retardat,jeg, căcatule, rahatule, tăntălaule, milog, -CENZURAT-, cordit, impertinent,-CENZURAT-, tâmpit, aurolac ,descreierat, lingău,sclav,fraier,noob ,curvă,centuristă ,prostituată etc.
Cuvinte cu conotații sexuale:,te -CENZURAT-, pizda, penis(sub toate formele) , mă sugi ,suge-o,muie(inclusiv reprezentarea prin semne),muist, coaie,labagiu ,gay etc.
Jigniri care au în componență nume de animale: caine (marș), vacă, bou,porc, scroafă, cioară, jigodie/javră/potaie.
Jigniri împotriva rasei : cioară, albitură, țigan/rrom etc.

• 30 minute - 1 ora •
Înjurături grave [ Toate propozițiile lungi ]
Dă-te-n biserica mă-tii de fraier ordinar, Dă-tr-n morții mă-tii, Futuți crucea mă-tii,/Dumnezeu' mă-ti, Futuți rasa mă-tii, Paștele mă-tii, bagami-aș CENZURAT- in fam. ta , Să mă piș/ cac pe tine/x etc.
Aroganțele,vorbitul în sictir și luatul peste picior adresate unui membru staff / [H] /[LH] se pedepsesc cu mute : Ești [GM]/[H]/[LH] degeaba, Nu știu cum ai luat [GM]/[H]/[LH] etc.

• 2 - 3 ore •
Injurături foarte grave [ Injurăturile tip spam/adresate sv /injurături mari ]
? Să mă piș pe el de sv. și pe tot staff de proști , să iți iau toată familia și morții si răniții și tot în -CENZURAT- ,
Să mă slobozesc pe toată nația si pe toată lumea de pe sv / familia , să mă piș pe fr3zy și pe sv lui si pe staff-ul lui si pe toti , etc.
Reclame: reclame la alte servere de metin/jocuri: lol, cs, minecraft, samp etc.; comerț cu orice alt server specificându-i numele /paysafe.
Imagine
Vlad
Jucător

Mar 17 Mai, 2016 6:17 am

Update :

Regulament Chat Moderatori :
-Este interzis sa lasati contul AFK !
-Este interzis sa faceti pvp cu protectia sau sa stati la bataile generale cu protectia !
Imagine
ImagineImagine
Vlad
Jucător

Dum 29 Mai, 2016 1:41 pm

Update :

Regulament Jucatori :
-Mesajele cu continut inadecvat sau cu scopul de a testa rabdarea echipei metin2tbx sunt sanctionate cu mute intre 10 minute si 2 ore
Imagine
ImagineImagine
HazarD
V.I.P

Joi 30 Iun, 2016 2:42 pm

Update:
Regulament ChatModeratori[CM]:
--->Dupa ce ati anuntat ca sunteti on-line,trebuie sa stati cel putin 30 de minute on-line
Imagine
Vlad
Jucător

Vin 01 Iul, 2016 7:10 am

Update :

Regulament Staff :

Cod: Selectaţi tot

-Va este interzis sa dati emotii unui player sau unui cm/lcm.
Imagine
ImagineImagine
HazarD
V.I.P

Dum 03 Iul, 2016 12:26 pm

Update
Regulament Chat Moderatori [CM]:
--->

-Este interzisa renuntarea le [CM] pentru motive nefondate sau doar pentru schimbarea tag-ului din fata numelui,daca nu va conformati acestei reguli,riscati ban 2 saptamani
Imagine
HazarD
V.I.P

Vin 22 Iul, 2016 10:50 am

Update Regulament Chat Moderatori [CM]:

-In cazul in care un CM primeste remove,si are ''INTERMEDIAR'',gradul(intermediar)va fi sters.
Imagine
HazarD
V.I.P

Vin 22 Iul, 2016 10:51 am

Update Regulament Intermediar:

-Nu aveti voie sa va implicati in negoturile cu bani reali
Imagine
HazarD
V.I.P

Lun 05 Sep, 2016 2:40 pm

Update Regulament Playeri/[CM]/LCM

Imagine
[SGM]Ayra
Administrator

Joi 24 Aug, 2017 8:55 am

UPDATE - Barem pentru mute-

•   10 - 20 minute   •
Înjurături mici [Toate prescurtările, cuvintele mici, jignirile  ]
Prescurtări: plm,plt,pl,pla,fmm,fgm,mm,stf,rsmt.
Jigniri comune: ratat, jegos, nespălat, retardat, jeg, căcatule, rahatule, tăntălaule, milog, -CENZURAT-, cordit, impertinent,-CENZURAT-, tâmpit, aurolac, descreierat, lingău, sclav, fraier, noob ,curvă, centuristă, prostituată etc.
Cuvinte cu conotații sexuale:,te -CENZURAT-, pizda, penis(sub toate formele) , mă sugi ,suge-o,muie(inclusiv reprezentarea prin semne),muist, coaie, labagiu ,gay etc.
Jigniri care au în componență nume de animale: caine (marș), vacă, bou,porc, scroafă, cioară, jigodie/javră/potaie.
Jigniri împotriva rasei : cioară, albitură, țigan/rrom etc.

•   30 minute - 1 ora   •
 Înjurături grave [ Toate propozițiile lungi ]
 Dă-te-n biserica mă-tii de fraier ordinar, Dă-te-n morții mă-tii, Futuți crucea mă-tii,/Dumnezeu' mă-tii, Futuți rasa mă-tii, Paștele mă-tii, baga-mi-aș -CENZURAT- in fam. ta , Să mă piș/ cac pe tine/x etc.
Aroganțele,vorbitul în sictir și luatul peste picior adresate unui membru staff / [H] /[LH] se pedepsesc cu mute : Ești [GM]/[H]/[LH] degeaba, Nu știu cum ai luat [GM]/[H]/[LH] etc.

•   2 - 3 ore   •
Injurături foarte grave [ Injurăturile tip spam/adresate sv /injurături mari ]
? Să mă piș pe el de sv. și pe tot staff de proști , să iți iau toată familia și morții si răniții și tot în -CENZURAT- , 
Să mă slobozesc pe toată nația si pe toată lumea de pe sv / familia , să mă piș pe fr3zy și pe sv lui si pe staff-ul lui si pe toti , etc.
Reclame/comerț : reclame la alte servere de metin/jocuri: lol, cs, minecraft, samp ; comerț cu orice alt server /paysafe/bunuri materiale/ alte jocuri.
Imagine
Închis