[Winter Events]

În acest topic găsiţi toate detaliile despre evenimentele organizate pe Metin2TBX.
Închis
[Fr3zy]
Deţinător
Status: Neconectat

Mar 06 Dec, 2016 10:20 am

Imagine
Orice as spune nu va depasi niciodata un simplu ... Craciun Fericit! M-am gandit ca anul acesta sa facem ceva special, Story Mode Events. Asta inseamna ca voi incerca sa fac evenimente intr-o anumita ordine pentru a crea o poveste. Chiar daca povestea implica , spiridusi, oameni de zapada, mamuti si rapiri. Evenimentele vor incepe in ordine cronologica iar acestea pot dura cateva ore sau chiar saptamani.

Povestea va fi scrisa de voi! Urmand anumite titluri sau capitole ("Winter is coming") depinde cum vreti sa le numiti, trebuie sa faceti fragmente din poveste,tinand cont de evenimentul actual si cel viitor. Cel mai frumos fragment va fi integrat in poveste si va fi premiat cu un item site la alegere. Puteti participa aici:

viewtopic.php?f=21&t=1917
Imagine
[Fr3zy]
Deţinător

Sâm 10 Dec, 2016 4:15 am

I - Winter is coming!

Info:
Mi-as fi dorit sa incepem cu noile evenimente si modificari pe care cu totii le asteptati. Totusi am decis sa incepem incet, foarte incet cu Drop-ul Cardurilor Okay. Acestea au drop in toate mapele la monstrii +11 nivele. Acest eveniment incepe pe data de 10.12 si se incheie pe 15.01 .
Imagine
[Fr3zy]
Deţinător

Sâm 10 Dec, 2016 4:37 am

II - Winter is here!
Imagine
Competitia Omului de Zapada

Info:
Mi-a ramas o melodie in cap... Hai afara la zapada,hai un om sa construim asa ca va ofer din nebunia mea.
Anul acesta regatele : Albastru , Galben si Rosu v-or concura pentru cel mai mare Om de Zapada

Acest eveniment consta in cresterea unui Om de Zapada pe care o sa il cresteti cu bulgari de zapada . Din cate a-ti observat a fost implementata o harta nou pentru Evenimentele de Craciun in care o sa farmati Fulgi de Nea pe care o sa o ii transformati apoi in Bulgari de Zapada pentru a putea creste Omul de Zapada . Intrarea in Mapa de Craciun se face pe la " Craciunita " pe care o gasiti in mapa 1.

Regatul cu cel mai mare Om de Zapada v-a fi premiat cu : Drop de cufere dragon si cufere lumina lunii [Happy Hour]

Va uram succes , echipa Metin 2 TBX .

1. Pentru inceput aveti nevoie de Fulgi de Nea ( Tinutul Oamenilor de Zapada ). Rata de drop este de 35% si pot pica intre 5 si 10 fulgi.
2. Dupa ce ati facut rost de 200 Fulgi de Nea mergeti la Craciunita( Map 1 ) si craftati bulgare de zapada.
3. Apoi mergeti la Oameni de Zapada si puneti 1xBulgare pe el.

Pentru fiecare nivel aveti nevoie de anumite obiecte :
1->2 = 25 x Bulgare de zapada
2->3 = 40 x Bulgare de zapada
3->4 = 50 x Bulgare de zapada
4->5 = 70 x Bulgare de zapada
5->6 = 90 x Bulgare de zapada
6->7 = 100 x Bulgare de zapada
7->8 = 20x Piatra Slefuita
8->9 = 25 x Morcov Special
9->10 = 25x Piatra Slefuita
10->11 = 200 x Bulgare de zapada

Story:
Imagine
[Fr3zy]
Deţinător

Lun 19 Dec, 2016 2:13 am

II - Make your Snow Man
Imagine
Drop Sosete -Omul de Zapada

Info:
Rata de drop a sosetelor va fi in functie de omul de zapada, rata maxima este de 10%. Pentru a face om de zapada aveti nevoie de Inima Inghetata ( Craciunita ) mergeti in harta oamenilor de zpada si apasati dublu click pe ea. Puteti schimba numele omului de zapada iar la nivel maxim puteti schimba culoarea (rosu , galben , albastru). Daca duceti 10 sosete (Brad de craciun) primiti 1xCufar de Craciun.

1. Pentru inceput aveti nevoie de Fulgi de Nea ( Tinutul Oamenilor de Zapada ). Rata de drop este de 35% si pot pica intre 5 si 10 fulgi.
2. Dupa ce ati facut rost de 200 Fulgi de Nea mergeti la Craciunita( Map 1 ) si craftati bulgare de zapada.
3. Apoi mergeti la Oameni de Zapada si puneti 1xBulgare pe el.

Pentru fiecare nivel aveti nevoie de anumite obiecte :
1->2 = 10 x Bulgare de zapada
2->3 = 15 x Bulgare de zapada
3->4 = 20 x Bulgare de zapada
4->5 = 25 x Bulgare de zapada
5->6 = 30 x Bulgare de zapada
6->7 = 35 x Bulgare de zapada
7->8 = 10 xPiatra Slefuita
8->9 = 1 x Morcov Special
9->10 = 15 x Piatra Slefuita
10->11 = 50 x Bulgare de zapada
Imagine
[Fr3zy]
Deţinător

Lun 19 Dec, 2016 2:30 am

III - Winter 2016
Imagine
Winter 2016

Info:
Tinutul inghetat a fost deschis. Acolo puteti dropa esarfa , fum , peturi , mounturi , costume , skin-uri , titluri.
Bulgare de zapada : peturi , mounturi , costume , skin-uri , titluri , vouchere arma , bratari os
Boss-ul : esarfa , fum
Monstrii din mapa nu au drop !

Imagine
Imagine
[Fr3zy]
Deţinător

Lun 19 Dec, 2016 2:39 am

IV - Gift Hide
Imagine
Gift Hide

Info:
Acest eveniment ne-am gândit să îl oraganizam pentru voi ca fiind o amintire , așa că ne-am gândit să va ascundem 16 Cadouri de Crăciun în 16 mape diferite , iar dacă o să le găsiți o să aveți și un premiu mai mic dar care v-a rămâne o amintire , premiile fiind : Pet Moș Crăciun sau Pet Om de Zăpadă , așa că treceți la treabă și găsiți cadourile ascunse de noi pentru a putea procură petul .

Imagine
Tot ce trebuie să faceți este să căutați cadoul și să apăsați pe el !
După ce îl găsiți pe primul , o să aveți o listă cu restul mapelor în care sunt ascunse , cele găsite fiind marcate cu verde !
Cu drag , Echipa Metin2TBX
Imagine
[Fr3zy]
Deţinător

Joi 22 Dec, 2016 12:10 am

V - Salveaza-l pe Mos Craciun !

Bun venit curajosi eroi , problema care ne framanta este ca Spiridusul cel Malefic a incercat sa ne distruga Craciunul iar apoi l-a rapit pe Mos Craciun .
Vreti sa salvati Craciunul ? Credeti ca reusiti ?

Tot ce trebuie sa faceti pentru a-l salva pe Mos Cracuiun este sa urmariti pasii de mai jos :

In primul rand trebuie sa stiti ca level maxim pentru a intra este lv 70

Primul etaj :
Tot ce trebuie sa faceti la primul etaj este sa spargeti piatra metin dupa care o sa fiti teleportati la al doilea etaj.

Al doilea etaj :
La etajul doi aveti de omorat mobi pana in momentul in care o sa va cada ornament pentru brad , dupa care mergeti tocmai in capat si puneti ornamentul in pom.

Al treilea etaj care e si ultimul :
Trebuie sa omorati Ork-ul care va dropa o cheie , iar dupa ce a-ti luat cheia trebuie sa o puneti pe cusca .

TIMPUL PENTRU A-L ELIBERA PE MOS CRACIUN ESTE DE 15 MINUTE !!

Premiul pentru eliberarea Mosului este de : 250 sau 500 kk
Mult succes !!
Imagine
Închis