[Povestea Craciunului]

În acest topic găsiţi toate detaliile despre evenimentele organizate pe Metin2TBX.
manumanu31
Jucător
Status: Neconectat

Lun 12 Dec, 2016 8:35 pm

Nume : Mod3rnity
Fragment : Toti razboinici din cele trei regate au fost anuntati de presedintele lor (Fr3zy) ca pe data de 24.12.2016 v-a avea loc o mare bataie cu bulgari. Asa ca eu am inceput sa imi fac un grup cu care sa particip la acest eveniment .
In fiecare zi faceam preselecti pentru grupul meu, acestea costau in (nu faceam discriminari intre playeri) :
-Fiecare player avea 10 bulgari (adica 10 incercari)
-Ne strangeam toti in map 1 ch 3 la uriel si fiecare trebuia sa stea la Uriel si de acolo sa arunce cu bulgari in Holzdummy
-Cine ii dadea peste 5 bulgari in cap,era recrutat in echipa mea (Vroiam sa fim cei mai buni)

Eram foarte constient ca la regatul galben era o intreaga armata instruita de [MVP]Flap, i-am vazut la national war... echipa aia e WOW.
Dar puteam sa castigam asa ca ... am cumparat la fiecare din echipa mea un costum de mos craciun (ATI VAZUT CA ACEST COSTUM E MAI GROS ASA ... NU E DE LA CARACTER ... CI AM PUS FOARTE FOARTE .... FOARTE MULT BURETE SUB COSTUM). Si l-am si incercat . M-am pus in fata echipei mele imbracat asa si le-am spus sa dea in mine cu bulgari ... Intradevar nu mai simteai asa tare loviturile .

Ziua Evenimentului :
Sincer am incremenit cand am ajuns pe acel front de batalie ... (Fr3zy,Terror,Styfi si nu in ultimul rand MOS CRACIUN ne priveau de sus )
Mi-am incurajat echipa zicandu-le "Daca castigam vom avea respectul celor trei regate,deci hai sa dam tot ce avem mai bun". NOi eram la regatul albastru.. sincer .. pe langa astia din grupul meu mai erau max 5 playeri ...si cand ma uitam la cei de la galbeni si cei de la rosi .. cu toata MAFIA care radea de noi " Uitati-va la grasi aia " .... hahah grasi :) Lasa ca vedem noi .
Era o lupta foarte stransa ... La final eu mai ramas 3 playeri de la galbeni si 2 de la rosi si 1 de la albastri (Acesta 1 era de la mn din grup,acesta a fost cel mai praf de la antrenament).Alti nu ii dadeau nici o sansa ... dar eu credeam in el .. pt ca eu l-am antrenat . Fiecare jucator avea 5 bulgari ... Si am fost foarte surprins sa vad ca acesta sa descurcat mai bine decat toti de la mn din grup.
El a castigat si cu el toata echipa (Toti membri echipei mele au primit un SIHASTRU VIP care arata ca un costum de mos craciun numa ca nu avea burta,Iteme bonusate de MOS CRACIUN si respectul lor )
A urmat o parada foarte frumoasa cu grupul meu,Membri Staff-ului si MOS CRACIUN .

Va multumesc !!! Sper ca va placut !! CRACIUN FERICIT TUTUROR
Jeanu
Jucător

Lun 12 Dec, 2016 8:57 pm

Nume: Jeanu
Fragment: Cu foarte mult timp in urma exista o lume, diferita de a noastra, o lume condusa de zeul Frezy, care era impartita in 3 regate: regatul Albastru, Galben, Rosu. Aceasta lume era reprezentata de rezboinici neinfricati, de foarte multe batalii intre cele 3 regate si de monstrii care au prins foarte multe forme si infatisari. Odata cu apropierea iernii, in fiecare an intre cele trei regate erau foarte multe dispute, deoarece nu aveau niciodata destule vesminte si provizii pentru iarna. Frezy, vazand ca niciodata nu este un echilibru, a pus o vraja pe toti monstrii, a atunci cand sunt ucisi, sa lase in urma Carduri Okey. Aceste carduri erau foarte scumpe, deoarece se puteau comercializa si schimba pe diferite vesminte colorate si comori. Dar, intr-o zi, un magician din regatul rosu cu numele Sura, vazand toate acestea a decis sa inceapa o revolta impotriva lui Frezy spunand tuturor ca defapt, in fiecare an ei trebuie sa vaneze monstrii pentru a supravietii iernii crancene. La inceputul lunii Decembrie, pamantul deja inghetase si fulgi urasi de zapada acopereau casele satenilor. Frezy stiind ca intre cele trei regate se zvoneste o revolta, chiar inainte de Craciun, a dat de stire ca o sa se organizeze un eveniment cum nu a mai auzit regate indepartate: construirea celui mai mare si frumos Om de Zapada! Acel regat care va construii cel mai frumos om de zapada, va fi lipsit de toate nevoile acelei vremi, timp de un an de zile. Iar celelalte regate vor primi multe Carduri Okay fara a mai fi nevoiti sa vanze monstrii. Vorba despre eveniment a ajuns foarte repede in cele 3 regate, fiecare fiind interesat sa castige. Regatul Rosu, au ales cei mai vrednici razboinici, pentru a aduna cat mai multa zapada care la vremea aceea erau nameti cat muntii. Au construit un om de zapada cu infatisarea lui Frezy. Regatul Galben, au adunat zapada de pe 2 campii pentru a construii cel mai mare om de zapada, si intradevar a fost cel mai mare. Dar, Regatul Albastru, s-au unit cu totii, copii, oameni bogati, sateni, razboinici, batrani intr-un sat numit Pyngmoo, pentru a participa la construirea omului de zapada. L-au construit in mijlocul satului, imbodobit cu vesminte si bijuterii de toate culorile, chiar daca nu aveau nici ei indeajuns. Vazand toate acestea, Frezy, a ales castigator Regatul Albastru, deoarece scopul construirii omului de zapada a fost cel de a aduci pace si liniste in sufletele oamenilor, ceea ce le lipsea. Celelalte regate s-au bucurat si ele de Cardurile Okay, si au venit in Regatul Albastru pentru a se bucura impreuna de ceea ce va urma, Craciunul!
numaieu12
Jucător

Mar 13 Dec, 2016 7:08 pm

Nume: KratosJR
Fragment: Era o vreme friguroasa, iar razboinicii din cele 3 regate diferite au observat o schimbare in satul lor. Panicati, au incercat sa examineze cu atentie problema. Dupa 1 zi de cercetare, au descoperit un eveniment neobisnuit cu un nume neobisnuit. Acel eveniment din satul lor se numea Colectarea cardurilor OK. Au inceput sa bata mobi, pietre pentru a face rost de Card colectie OK , dupa putin timp, au realizat ca fara zapada nu se pot bucura de eveniment. Toti razboinicii din toate satele, s-au strans in satul al doilea langa liderul lor [Fr3zy] . Plangandu-se ca nu au zapada, [Fr3zy] a incercat sa le faca pe plac si sa rosteze o incantatie mistica pentru a pune zapada la drop in Cutiile de Bronz OK. Satenii, uimiti de puterea si iubirea lui, au plecat sa farmeze cat mai multe pentru a avea cat mai multa zapada pentru ca samancele sa isi dea copii cu sania ( aici ii caterinca ). Satenii au pus la cale un plan de a face un mega om de zapada langa marinimosul [Fr3zy]. Fiecare regat trebuie sa farmeze cat mai multa zapada pentru a isi face un mega om de zapada.
Dupa cateva zile de lucru, cei din regatul rosu , albastru, galben, au reusit sa faca cel mai frumos om de zapada..
Acesti sateni au reusit sa il faca intr-o mapa noua, nemaivazuta de nimeni . Au farmat, au jucam cardurile, au deschis cutii pana le-a cazut zapada . Au muncit zile intregi pana au reusit sa faca un om de zapada exceptional.
Toti satenii s-au dus la [Fr3zy] aratundu-le oamenii de zapada.
[Fr3zy] era foarte dezamagit de acest lucru.
El vroia ca acest lucru sa fie ceva de neuitat. Vroia ca toate cele 3 regate sa isi demonstreze curajul si potentialul pentru a dovedii cine sunt sefii satelor.
Satenii, speriati de faptul ca nu mai aveau zapada, eu incercat sa farmeze din rasputeri, dar rivalii erau la orice pas aproape de ei.
Au hotarat ca satenii sa isi creeze bresle pentru a vedea cine este cel mai bun. Din satul rosu au venit 5 , din cel albastru 7 , din cel galben 4.
Intre ei erau razboaie foarte grele deuarece nu aveau zapada iar ceilalti vroiau sa castige. Asa ca s-au strans in grupe, si au inceput sa atace inamicii pentru zapada.
Timpul trecea si zapada se topea, dar un regat a iesit invingator in mapa cea noua ci anume regatul Rosu
Ei si-au demonstrat talentul prin castigarea razboaielor si a zapezii. Intr-un final , s-au dus la [Fr3zy] si i-au aratat prada.
Marinimosul [Fr3zy] le-a dat un cadou de neuitat
Ce anume veti vedea in item shop :D

Nu ii cine stie ce ... dar nu mi-a venit altceva in minte
Midorima
Jucător

Mie 14 Dec, 2016 3:06 pm

Nume:Midorima
Fragment:

După un an de așteptare a apărut din nou,nu Hrușcă,ci Crăciunul.O sărbătoare specială în inimele fiecăruia dintre noi,asa că Staff-ul Metin2TBX a decis sa aducă Crăciunul și pe jocul din inimele noastre.Jucătorii din cele trei regate se pregătesc pentru Crăciun,îmbrăcându-se în cele mai groase haine și asortându-le cu căciulițe de aceeași culoare.Dar credeți-mă nu vi se vor încălzi sufletele de la cât de groase sunt hainele ci de la prietenii care îți sunt alături chiar și pe acest joc frumos.Sunt un simplu jucător din regatul GALBEN dar breasla și regatul din care fac parte mă fac special.Aș m-ai putea vorbi despre cât de frumoasă este atmosfera din regatul GALBEN dar mai bine afla-ți singuri.
Crăciun fericit tuturor! :D :D :D
Închis