Problema staff.

În acest topic puteţi pune orice intrebare legată de serverul Metin2TBX.
Închis
CNA
Lider Helperi
Status: Neconectat

Mar 26 Dec, 2017 5:38 pm

Hai noroc.

Vad ca de cand nu mai da Fr3zy pe server o cam luam usor in jos. Avem 7-8 [H] (sper sa nu ma insel), 2 intra aproape zilnic, 1 isi face treaba ca la carte (stie Shaniu nu trebuie sa dau nume 8-) ). Pe forum cam bate vantul la topic-uri, reclamatiile stau cu zilele, la fel si mesajele din sectiunea "Intrebari si Probleme", e un baiat acolo care se plange inca de pe data de 13 Decembrie ca nu se poate conecta. Cand ii spun lu` Seir ca de ce nu deschide cererile de [H] zice ca are de facut update-uri, dar pe server nu se vede nici o diferenta, nu e nimic nou. (ba da, este ceva nou, toti cauta sa dea itm aici pe itm alt server chiar si playerii care au ajuns cineva pe serverul asta.)
De ce pleaca toti? Pentru ca nu mai ai ce face, e totul prea monoton, nu e nimic sa atraga playerii si sa ii faca sa ramana. Sunt 200 de shop-uri si 40 playeri zilnic, din care 10 sunt conturi de switch.
Sper ca s-a inteles aluzia, astept sa raspunda Seir, cu ocazia asta vede toata lumea ce si cum.
Imagine
Imagine
[H]Shaniu
Helper

Mar 26 Dec, 2017 5:42 pm

CNA scrie:
Mar 26 Dec, 2017 5:38 pm

1 isi face treaba ca la carte (stie Shaniu nu trebuie sa dau nume 8-) ).
AI TOT RESPECTUL MEU
• Shaniu a omorat 50 de teroristi din 2 gloante.Primul a fost de avertizare.
[SeirKING]
Membru Staff

Mar 26 Dec, 2017 10:04 pm

Problema de pe server o sa fie remediata, impreuna cu fr3zy o sa adaugam evenimente si update-uri majore serverului, lipsa helperilor poate chiar si a playeriilor se datoreaza sarbatorilor, deoarece fiecare a dorit sa participe si sa se alature familie inloc sa stea pe metin poate.
Oricum vor urma in zilele urmatoare update-uri majore, dupa cum ai putut obersva nu a fost zi sa nu fiu online pe server si sa raspund intrebarilor adresate.
Cat despre topic si raspuns pe forum se aplica aceias chestie ca pe server, fiecare a impartit timpul cum a reusit.
Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost.

Respect7 - Seir
[MVP]Gabi
V.I.P

Mie 27 Dec, 2017 4:23 am

Zilele următoare sunt de câteva săptămâni, aburiți lumea cu minciuni. Tu seir ai fost pus de ochii lumii ca să scape el de-o grijă, să se ocupe de SV lu Crețu. Helpării nu au nici o satisfacție de a mai juca pentru că sunt pe moka, shaniu ala sta pentru că face yt și e plătit. Cam atât.
Imagine
Lokizeun1
Jucător

Mie 27 Dec, 2017 3:04 pm

Deja te minţi singur David, tu crezi vreodată că serveru ăsta mai duce vreun pic, visezi la update şi că-ţi vin playeri pe sv când TBX are cea mai de căcat reputaţie dintre toate sv, staff-ul e de tot râsu, cei mai incapabili şi mai slabi H şi GM de când joc eu pe sv, şi nu mă refer la tine, te văd că te chinui pentru un sv jumate mort, dar cu ce staff ai, şi marele tehnician Frezy care nici nu intră nu ai niciun viitor cu sv. Singurii oameni care au ţinut sv ăsta in picoare au fost Bestia69 cu NoFear, copii din ForceDMG şi Noi care mai eram în STRESS, Gabi, lexa şi eu şi aşa mai departe. Ăştia din 3 bresle am stat şi am jucat pe sv ăsta şi l-am ţinut in picioare cu bătăi generale cât s-a putut şi deja s-au săturat majoritatea şi au plecat pe alte sv capabile de un staff decent.
Eşti singuru care crede că un event de crăciun, sau orice alt event poate să ţină sv ăsta in picioare, nimeni nu mai farmează pentru absolut nimic, toţi au tot ce vor şi ce nu vor. Tot ce ai nevoie acum, e promovare. Şi la ce staff şi ce jucători mai sunt pe sv şansele să mai aduci pe cineva sunt egale cu 0 când intră oameni noi văd sv gol pleacă lafel de repede cum au venit. Mai bine scapă de copii incapabili. Marii H care oricum nu mai joacă, alege oameni vechi pe sv care ştiu cum merge treaba, sfătuieşte-te cu ei şi vezi ce poţi face pentru sv. Dacă tot te chinui, chinuie-te să faci ceva calumea.
Imagine
SkyperX
Jucător

Mie 27 Dec, 2017 7:18 pm

Lokizeun1 scrie:
Singurii oameni care au ţinut sv ăsta in picoare au fost Bestia69 cu NoFear, copii din ForceDMG şi Noi care mai eram în STRESS, Gabi, lexa şi eu şi aşa mai departe. Ăştia din 3 bresle am stat şi am jucat pe sv ăsta şi l-am ţinut in picioare cu bătăi generale cât s-a putut şi deja s-au săturat majoritatea şi au plecat pe alte sv capabile de un staff decent.
Sunt convins ca tu tii serverul in picioare, daca pleci tu ar fi pustiu TBX-ul. H nu au fost on in perioada asta deoarece, banuiesc, nu sunt sigur, au fost si ei cu familia/prietenii de craciun. Nu mai bate apropouri de staff capabil , stai linistit acolo ca player ca esti bine.

In legatura cu Frezy ai dreptate, ne-a cam lasat balta dar revine.
Imagine
youtube.com/SkyperX
Lokizeun1
Jucător

Mie 27 Dec, 2017 7:43 pm

SkyperX scrie:
Mie 27 Dec, 2017 7:18 pm
Lokizeun1 scrie:
Singurii oameni care au ţinut sv ăsta in picoare au fost Bestia69 cu NoFear, copii din ForceDMG şi Noi care mai eram în STRESS, Gabi, lexa şi eu şi aşa mai departe. Ăştia din 3 bresle am stat şi am jucat pe sv ăsta şi l-am ţinut in picioare cu bătăi generale cât s-a putut şi deja s-au săturat majoritatea şi au plecat pe alte sv capabile de un staff decent.
Sunt convins ca tu tii serverul in picioare, daca pleci tu ar fi pustiu TBX-ul. H nu au fost on in perioada asta deoarece, banuiesc, nu sunt sigur, au fost si ei cu familia/prietenii de craciun. Nu mai bate apropouri de staff capabil , stai linistit acolo ca player ca esti bine.

In legatura cu Frezy ai dreptate, ne-a cam lasat balta dar revine.
Hai să-ți zic eu cum stă treaba domnișoara SkyperX, cunosc tot staff-ul, toți H, pe unii îi am chiar și pe wapp. Nu vorbesc fără să știu, și cât despre ținutu in picioare. Noi, băieții pe care i-am menționat ăștia am ținut sv in picioare luni de zile când tu nici nu știai de TBX, nu mă lua pe mine cu aerele tale de divă că nu cunoști sv mai bine decât mine, spor la jocul tău în continuare ! :*
Imagine
Închis